המתנחלת 2018-04-07T21:58:15+02:00

רומן רומנטי פוליטי על אישה צעירה שפונתה בכוח מגוש קטיף, חזרה בשאלה בעקבות הטראומה, עברה לת”א וחייהאת חיי הלילה בצד הפרוע של העיר הגדולה

תרכשו כאן

הרומן “המתנחלת” שהביא לישראל כבוד והדר כשאמזון הכריז עליו כעל רב המכר ברשימת הרומנים ההסטוריים –  תורגם לעברית ומושק בימים אלו בציון עשר שנים להתנתקות מגוש קטיף (אוגוסט 2005). את הרומן חיברה העיתונאית אורית ארפא, לאחר שנשלחה לסקר את הפינוי מגוש קטיף, ושהתה במקום כשוהה בלתי חוקית, לאורך כל תקופת ההתנתקות, בצמוד מאוד לתושבי המקום.

זהו סיפורה של שרה דקר- “ילדה טובה” מנווה דקלים שפונתה בכוח בניגוד לכל התחזיות שלה ושל קהילתה. שרה מעולם לא ציפתה להיהפך לנערת פוסטר בליינית תל אביבית המנהלת חיי לילה סוערים. אך מרגע שחיילי צה”ל  גררו אותה מביתה – כבר שום דבר לא היה בעיניה קדוש. בעיר הגדולה היא מתמגנטת לבעליו המבוקש של המועדון הלילה המפורסם “אטלנטיס”. ביחד, הם חושפים קליפה אחר קליפה מחייה ומשילים מחסומים שלפעמים מביאים עד כדי כאב.

אורית ארפא מחברת הרומן ורב המכר “המתנחלת”: “את הספר כתבתי מיד לאחר שחוויתי על בשרי פינויי בכוח מתוך בית כנסת בנווה דקלים. כך, החלום הציוני שהיה לי כשעליתי ארצה שנים לפני כן, התנפץ לי בהפתעה מול העיניים. הרומן הסוער שמתלקח בין הגיבורה לבין בעל המועדון, מהווה הצצה למפגש בין ‘מדינת גוש קטיף’, לבין ‘מדינת תל אביב’, ומאיר את הנושאים הפוליטיים, החברתיים והיום יומיים שאנו כאזרחים מתמודדים איתם במציאות חיינו.  כתבתי את הרומן אמנם על נושא פוליטי, אך בכנות רבה, וסקסיות.. אני עיתונאית ישראלית אמריקאית ורואה את תפקידי להגיד את הדברים לאשורם, משתי זוויות הראיה שלי.”

אורית ארפא היא עיתונאית, אמנית, משוררת, יוצרת ותופעת רשת. גדלה בלוס אנג’לס ועברה לישראל בשנות העשרים לחייה מתוקף תפקידה כעיתונאית. התאהבה במדינה ונשארה לעבוד ככתבת במקביל עבור התקשורת הישראלית והתקשורת הזרה ומסקרת תחומים פוליטים, חברתיים, תרבותיים ואת חיי הלילה של תל אביב. ארפא בעצמה התנסתה בין עולמות התשובה והשאלה ומעידה על עצמה שהיא מחויבת לכתוב מזווית אנושית וביקורתית כאחד. www.oritarfa.com. הספר יצא