NRG covers sexy post

The popular Israeli news portal NRG has covered the “7 Sexiest Settlers” that I co-wrote with fellow novelist Zahava Englard.

Check out the coverage (in Hebrew) here or below.

לראשונה הרכיבו שתי מתנחלות, את מצעד “החתיכים של ההרים: המתנחלים הסקסיים של יו”ש”. הקריטריונים: “חזות חיצונית ופנימית סקסית”. ה”כיבוש” מעולם לא נראה טוב יותר

צביקה קליין | 20/1/2015 16:01

“ראיתם פעם מתנחל סקסי?” נפתח הפוסט בבלוג בשם Israellycool.com בשפה האנגלית, שכותרתו “7 המתנחלים הסקסיים ביותר”. כותבות הטור, העיתונאית אורית ארפא במקור מלוס אנג’לס והסופרת זהבה אנגלד מניו יורק הן עולות המתגוררות ביהודה ושומרון המתבטאות רבות ברשת לטובת ההתיישבות. בבלוג החליטו שתי הנשים המקוריות להצדיע לאותם מתנחלים אשר בעיניהם הינם “סקסיים”, דבר שהן מקוות שישנה את התדמית השלילית בתקשורת העולמית.

“מהדרך בה התקשורת מגדירה גיבורים אלה כ’קיצונים דתיים’ בטח לא ראיתם מתנחל סקסי אמיתי, אלא אם כן התהלכתם באדמות היפהפיות של יהודה ושומרון (או כפי שהיא מוגדרת ‘הגדה המערבית’) בעצמכם. אזורים תנ”כיים אלה הם ביתם של שוברי הלבבות החמים ביותר על פי כדור הארץ. זה רק הגיוני שהם יחיו שם, מפני שהם אלה ששומרים על העולם החופשי, גם אם העולם לא חושב כך. אז קבלו רק 7שבעה מהמתנחלים הסקסיים, יחד עם כמה מילים על מה שהופך אותם לכאלה. פנימית וחיצונית”. ולסיכום הן אומרות, “נשים יקרות, חלק מהם גם פנויים”.

צילום מסך

המקום הראשון במצעד ”המתנחלים הסקסיים”. יאיר אדלר ברשימה צילום מסך

קבלו הצצה לפרויקט היומרני: במקום הראשון ברשימה נמצא יאיר אדלר (25) מגוש עציון, בן להורים אמריקנים, שהיה לטענתן “שובר לבבות כבר בתיכון”. הן מספרות בגאווה כי אדלר היה מפקד ב”יחידה מובחרת” (פלס”ר 401) וכי במהלך מבצע “צוק איתן” היה חייל מילואים ש”הגיע לכל בית ומנהרה בכדי לתפוס את המחבלים הפחדנים האלה”. אדלר הוא רווק, כך לפחות לפי הבלוג, שלומד הנדסה אזרחית בירושלים.

עמיחי בן דוד (26) מאפרת הוא במקום השני. הוא עלה לארץ עם משפחתו בגיל 3. “עמיחי שיחק בליגת הכדורגל באפרת” נכתב, “האהבה שלו לספורט הביאה אותו למכללת וינגייט בנתניה, והוא אף שירת כמפקד בגבולות המסוכנים בעזה, סוריה, לבנון, מצרים ויהודה ושומרון”. עוד ציינו כותבות הבלוג כי “עיניו הכחולות הכובשות והאישיות הלבבית שלו” הן חלק מהסיבות לבחירתו. אה, וגם בן דוד הוא רווק.

צילום מסך

המקום החמישי במצעד ”המתנחלים הסקסיים”. אופנועים בגבעות השומרון צילום מסך
האוכלוסייה האיכותית ביותר

אך לא כל ה”סקסיים” הם צעירים, יש גם כאלה בגילאי ה-40 וה-50 שלהם, אבות לילדים, אשר להם פז”מ ארוך בגבעות יו”ש. כזה הוא אדם היילי מגינות שומרון, שלקח את בנו בן ה-18 למסע טרום צבא מישראל לארה”ב על אופנועים.

ארפא מספרת בשיחה עם nrg את הסיבה לכך שהחליטה להפיק את הפרויקט: “אני אוהבת תמיד לכתוב או ליצור תוכן יצירתי ו’מחוץ לקופסא’ על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועל האנטישמיות” היא אומרת. “זהבה ואני כותבות תמיד למען המתנחלים בשפה האנגלית וגילינו ששתינו מאוד דומות; שתינו גם רווקות, דבר שתרם לכך שנכין רשימה של הגברים החמים ביותר ‘החתיכים של ההרים’, ביו”ש” כך היא מגדירה אותם. ארפא מוסיפה כי “בכך שהכנו את הרשימה הזו, רצינו להפיץ את הסיפור של המתנחלים בעולם, שמוצגים לדעתנו בצורה מאוד חד מימדית ושלילית. יש לצערי הרבה סטריאוטיפים, ואני אוהבת להשתמש בתרבות הפופ בכדי להעביר מסרים אחרים”.

ארפא, עיתונאית וסופרת, פרסמה ספר באנגלית בשם “המתנחל” שיפורסם בקיץ הקרוב במהדורה עברית. הספר מדבר על אשה צעירה שפונתה מגוש קטיף, ולאחר מכן נכנסת לחיי הלילה של תל אביב. “לדעתי המתנחלים הם הקיבוצניקים של תקופת הקמת המדינה, האיכותיים ביותר. יש להם ערכים, הם עובדים את האדמה, חלקם לוחמים חלקם משוררים. האוכלוסייה האיכותית ביותר בישראל”.

צילום מסך

”החתיכים של ההרים”. המקום הרביעי במצעד ”המתנחלים הסקסיים” צילום מסך
נמאס ממאמרי הדעה המשעממים

הבלוג פורסם רק אתמול, וכבר גרר תגובות רבות, “רוב הפידבק ממש חיובי” אומרת ארפא, “אנשים אוהבים את זה, בעיקר נשים שהתלהבו ושיתפו. אחת כתבה לנו, ‘אני לא יודעת מה לגבי הדור הנשי הצעיר, אבל אתן גורמות שמחה רבה לנשים בגיל העמידה”. אך יש גם תגובות חיוביות פחות: “המחנה האנטי ישראלי בטוויטר משתף את הקישור, חלק כתבו שזה ‘הופך את הכיבוש לסקסי’. אבל לא אכפת לנו מזה”. עוד טוענת ארפא כי “נמאס לאנשים מכל מאמרי הדעה המשעממים על ישראל ועל הסכסוך, אני אוהבת להכניס קצת פלפל לעניינים”.

רוב המתנחלים הם ממשפחות אנגלוסקסיות, והם הסכימו כולם להשתתף בפרויקט. “אנחנו שטחיות כמובן ובחנו את הלוק שלהם, אבל גם את הפרופיל האישי, בכדי לראות שיש גם יופי פנימי”.

תהיה גרסא נשית?
“לדעתי לא, כי יש כל כך הרבה פרויקטים נשיים כאלה, למשל שהופכים את חיילות צה”ל ל’חתיכות של צה”ל ועוד. נראה לי שהגיע הזמן שהנשים ייהנו מהגברים של המדינה שלנו”.

אנגלד דווקא חושבת שיש סיכוי טוב לכתבת המשך, “רצינו לראות איך הגולשים יגיבו” היא מספרת, “ובעקבות מבול הפניות שאני מקבלת, בטוח שנעשה משהו באותו רוח, לא בהכרח ‘הנשים הסקסיות של יהודה ושומרון’, אבל בטוח משהו שכזה”.

היא מספרת כי “אורית רצתה שנפיק משהו יחד, שיהיה חיובי על המתנחלים. אני חשבתי שזו הזדמנות מעולה לנפץ סטריאוטיפים שליליים, ולעשות ספין על המתנחלים, בכדי להראות לעולם מי אנחנו”.

איך הרכבתן את הרשימה?
“הרבה גולשים מכירים אותי ואת אורית, אז פנינו לחברים שלנו ברשתות החברתיות וביקשנו המלצות. אני אישית אגב לא ראיתי תגובות שליליות או מארגונים אנטי-ישראליים. כשהלכתי לישון אתמול ב-2 בלילה הבנתי מהבעלים של הבלוג שיש המון כניסות ושיתופים ברשתות החברתיות. חכו לפרויקט הבא, יש לנו כמה רעיונות מאוד יצירתיים”.

 

Scroll to Top